PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834905}

Yang

After Yang
6,3 8 833
oceny
6,3 10 1 8833
6,9 33
oceny krytyków
Yang
powrót do forum filmu Yang

Film zrobił na mnie duże wrażenie. Możliwe, że interpretowałem go przez pryzmat swojego życia, ale z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, szczególnie kiedy znane jest mu uczucie miłości do drugiej osoby i wrażliwości na piękno przyrody i świata. Wg mnie film daje do zrozumienia, że szczęście jest tu i teraz, że czasem trzeba zatrzymać się na chwilę, zwolnić i dostrzec otaczające nas dary natury. Uczy, żeby nie zaniedbywać relacji między ludzkich i nie skupiać się przesadnie na swoich rezterkach. Całość podana w estetycznej nowoczesnej formie. Piękne kadry, muzyka i gra aktorska. Oczywiście to kino nie dla każdego. Jeśli lubisz głębokie przemyślenia nad istotą życia to ten film jest stworzony dla Ciebie. Polecam.

ajuzo

Bardzo dobrze powiedziane. Gdy pada pytanie czy Yang jest szczęśliwy to odpowiada że nie wie czy to pytanie do niego. Czasem sam się zastanawiam czy to pytanie jest w ogóle dla nas? Skoro tak biegniemy za wszystkim, nie mając czasu na emocje, na wspomnienia, na tęsknotę, na dostrzeganie rzeczy drobnych. Stajemy się coraz bardziej jak maszyny - podczas gdy staramy się upodabniać maszyny do ludzi. Paradoks. Przez to wszystko, co robimy, pozbawiamy się możliwości cieszenia się drobiazgami i życiem w ogóle.

ocenił(a) film na 7
black_monday

Coś w tym jest. Ale ta odpowiedź Yanga świadczyła bardziej o tym, że jest zwyczajnie pogodzony ze swoim losem. Z tym, jaka była jego misja w tej rodzinie, z tym że jest tylko robotem, i mimo że mógłby udowodnić to, że potrafił czuć, to zachował ten fakt tylko dla siebie samego, robiąc z tej dziewczyny tajemnicę nawet przed bliskimi. Właśnie to świadczy że zaakceptował to kim jest, nie próbując tego zmieniać i nic nikomu udowadniać. W końcu dla innych był tylko robotem

ocenił(a) film na 7
black_monday

"Skoro tak biegniemy za wszystkim, nie mając czasu na emocje, na wspomnienia, na tęsknotę, na dostrzeganie rzeczy drobnych. Stajemy się coraz bardziej jak maszyny - podczas gdy staramy się upodabniać maszyny do ludzi. Paradoks. Przez to wszystko, co robimy, pozbawiamy się możliwości cieszenia się drobiazgami i życiem w ogóle."

Świetnie napisane!

ocenił(a) film na 5
ajuzo

To jeden z wielu fragmentów tego filmu, który był zlepkiem takich myśli z danymi o świecie przedstawionym. Fabuła filmu otwiera sobie wiele ścieżek ale z żadnej nie korzysta, nie rozwija wątku.

ocenił(a) film na 2
ajuzo

Tylko totalny gupek może nazwać to cuś świetnym

ocenił(a) film na 9
ataman2016

A wiesz, że możesz mieć odrębne zdanie i nie obrażać tych, od których to odrębne zdanie masz? Miej trochę więcej empatii i szacunku do innych ludzi, świat będzie odrobinkę lepszy.

ocenił(a) film na 9
ajuzo

Piękny, poetycki film. Musi trafić w odpowiednią strunę, wtedy efekt będzie rewelacyjny, jak u mnie. Jeśli nie trafi, to głównie znuży, znam kilka takich przykładów. Warto być w tej pierwszej grupie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones